Membership Agreement

08 April 2019 02:38

GİRİŞ

www.bluewayhealth.com (Blueway/Site)  dünya genelindeki sağlık klinikleri, doktorlar, hastaneler ve servis sağlayıcılarını bulmak ve karşılaştırmak için kullanılan bir sağlık & yaşam portalıdır. Sağlık, estetik ve sağlıklı yaşam alanında kullanıcıları ve sağlayıcıları bir araya getiren onları buluşturan bir hizmet sağlamaktadır.

Bu danışmalık/portal hizmet sitesini (www.bluewayhealth.com) kullanan ve hizmet alımı yapan kullanıcılarımız ve siteme giriş yapıp kayıt olan tüm freelance doktor, hastane, klinik ve acentaları aşağıdaki şartları kabul etmiş varsayılmaktadır:

Sitemizdeki web sayfaları ve ona bağlı tüm iç sayfalar,  “www.bluewayhealth.com” Vişnelik Mah. Öğretmenler Cd. No:75-A Odunpazarı / ESKİŞEHİR adresindeki Diamed  Turizm İnş. Medikal San. Ve Tic. Ltd. Şti. firmasının (Firma) malıdır ve onun tarafından işletilir. Sizler (‘Kullanıcı’) sitede sunulan tüm hizmetleri kullanırken aşağıdaki şartlara tabi olduğunuzu, sitedeki hizmetten yararlanmakla ve kullanmaya devam etmekle; bağlı olduğunuz yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunuzu, bu sözleşmeyi okuduğunuzu, anladığınızı ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız.

İşbu sözleşme taraflara sözleşme konusu site ile ilgili hak ve yükümlülükler yükler ve taraflar işbu sözleşmeyi kabul ettiklerinde bahsi geçen hak ve yükümlülükleri eksiksiz, doğru, zamanında, işbu sözleşmede talep edilen şartlar dâhilinde yerine getireceklerini beyan ederler.

 • ÜYELİK
 • www.bluewayhealth.com web sitesini müşteri, doktor, kullanıcı, hasta, hizmet satın alıcı, hastane, klinik veya acenta olarak kullanmak istiyorsanız web sitesinde bir hesap oluşturmalı ve kayıtlı kullanıcı olmalısınız. Kayıtlı kullanıcı olarak sitede yer alan “Site Kullanım Şartları ve Üyelik Sözleşmesi” ile “Gizlilik Sözleşmesi”nin tümünü kabul ve beyan etmiş sayılırsınız.
 • www.bluewayhealth.com web sitesinde yalnızca bir hesap oluşturabilirsiniz. Farklı e-posta adresleri ve iletişim bilgilerini kullanarak birden fazla hesap oluşturamazsınız. Birden fazla hesap oluşturmanız durumunda yasan sonuçlar dâhil olmak üzere tüm sorumluluk size aittir.
 • ÖNEMLİ UYARI
 •  
 • www.bluewayhealth.com sağlayıcılar tarafından verilen herhangi bir sağlık hizmeti, tıbbi tavsiye, teşhis veya diğer hizmetlerin sağlanmasında yer almamaktadır. Web sitesinde sunulan herhangi bir bilgi sadece bir rehber niteliğindedir. Web sitesi sağlık hizmet sağlayıcıları ve / veya klinik, hastane, doktor veya internetten kayıt olan diğer sağlayıcılar hakkında bilgiler içeren ve kayıtlı kullanıcıların randevu alımları vb. hizmetleri satın almaları için bilgilerin girilmesini sağlayan bir hizmettir. Blueway sadece ön danışma randevu veya başka bir servis satın alımı veya alımına karar verilmesini kolaylaştıran bir portaldır.
 •  
 • www.bluewayhealth.com tüm kayıtlı kullanıcılar ve tüm kayıtlı sağlayıcılar (Hasta, müşteri, hizmet satın alıcı, kullanıcı, doktor, klinik, hastane, acenta vb.) tarafından yayınlanan hiçbir içeriği tanımaz, doğrulamaz, onaylamaz ve referans olmaz. Web sitesinden bir hizmet satın almak için bir sağlayıcıyı seçmeye karar verirseniz bu kendi sorumluluğunuzdadır. Web sitesi aracılığıyla ön konsültasyon, danışma, fiyat sorma, randevu ve başka bir hizmet satın aldığınız zaman hizmetin teslimi ve tedariki konusunda sorumluluğun yalnızca sağlayıcı ile kayıtlı kullanıcı arasında olduğunu kabul ve beyan edersiniz.
 • www.bluewayhealth.com ‘un neler sunabileceğini görmek için basitçe web sitesine göz atmak isteyebilirsiniz. Bu durumda Web Sitesi Kullanım Şartları ve Üyelik Sözleşmesinin hükümlerinden yalnızca bir kısmı web sitesi kullanımınız için geçerli olacak ve diğer hükümler sizi bağlamayacaktır.
 • VERMEDİĞİMİZ VE SORUMLU OLMADIĞIMIZ HİZMETLER 
 •  
 • www.bluewayhealth.com ‘un sunduğu hizmet bir sağlık hizmeti değildir. Sağlıkla ve tedavi ile ilgili hiçbir alan Blueway ’in mesleği ve hizmeti değildir. Blueway web sitesinde ter alan hiçbir sağlayıcıyı onaylamaz, tavsiye etmez, sağlayıcıların kendi sayfalarında yer alan bilgilerinin teyidini yapmaz.
 • Bir ön danışma, konsültasyon veya randevu aldığınız durumlar, hizmetler ve servisler haricinde www.bluewayhealth.com kullanıcılar ve sağlayıcılar arasındaki hiçbir işleme ve sürece dahil değildir.
 • Bir ön danışma, konsültasyon veya randevu aldığınız zaman tek sorumluluğumuz sadece ön danışma, konsültasyon veya randevu için ödemeleri işleme koymak ve işinizi kolaylaştırmaktır. Alınacak sağlık hizmeti ile ilgili ödeme ve hizmetten yararlanmak konusunda çıkan herhangi bir problem sürecine Blueway dâhil olmaz, bu problem sağlık hizmeti sağlayıcısı ile kayıtlı kullanıcı arasındadır.  Blueway ön ödemesi alınan veya randevusu oluşturulan kayıtlı kullanıcılara, sağlayıcının yükümlülüklerini eksiksiz yerine getireceği konusunda bir güvence veya teminat vermez.

 

 • SORUMLULUKLAR, YETKİLER VE HAKLAR 
 •  

4.1. Blueway,  fiyatlar ve sunulan ürün / hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar.

4.2. Blueway, üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.

4.3. Kullanıcı ve kayıtlı kullanıcı, kullanımına yönelik olmayan verilere erişmeyeceğini, yetkisi olmadığı halde başka bir sunucu ve hesaba giriş yapmaya çalışmayacağını, ağın herhangi bir güvenlik açığını bulmaya çalışmayacağını, herhangi bir kurum ve kişiyi taklit etmeyeceğini, sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını, korsanlık ve parola madenciliği yapmayacağını, aksi halde ve 3. kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder.

4.4. Kullanıcı, site içindeki faaliyetlerinde, sitenin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda ‘Site’ yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya kullanıcı hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar.

4.5. Sitenin üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır.

4.6. Blueway hiçbir sağlık kuruluşuna veya kurumuna bağlı değildir. Firma sadece danışmanlık ve bu minvaldeki diğer hizmetleri sunmakta ve satmaktadır. Firmanın görevi sadece dünyanın her bir yanından hizmetle ilgilenen kişileri hizmeti satan kişiler ile buluşturmak ve bir araya getirmektir.   Blueway ‘in doktorlarla ve hastanelerle hiçbir alakası ve bağlayıcılığı yoktur. Firma hiçbir hastane, kurum, kuruluş, klinik ve doktora kefil olmaz, onların bilgilerinin doğruluğunu teyit edemez.  Firma tıbbi hiçbir konu hakkında sorumlu ve yükümlü değildir.

4.7. Web sitesinde bulunan sayfalarda teknik yanlışlıklar, yazılım hataları ve yazım hataları olabilir. Sitede yer alan bilgiler zaman zaman güncellenebilir ve değiştirilebilir. Bunları kontrol etmek, teyit etmek şüphe duyduğu bir durum hakkında Blueway firması ile iletişime geçerek danışmak kullanıcının yükümlülüğü ve sorumluluğundadır. Bu konudaki herhangi bir başarısızlık için Blueway sorumluluk kabul etmez.

4.8. www.bluewayhealth.com tamamen kendi takdirine bağlı olarak kullanıcılara bildirimde bulunmaksızın Web Site Kullanım Koşulları ve Üyelik Sözleşmesini değiştirebilir, hesabınızı kapatabilir, içeriklerinizi silebilir,  siteye ulaşmanızı ve hizmetleri kullanma yetkilerinizi kısıtlayabilir, herhangi bir hizmeti kısmen ya da tamamen askıya alabilir ve sonlandırabilir.  

4.9.  Bluewaybir ön danışma, konsültasyon veya randevu satın almak için olan girişiminizi işleme koyamazsa, durumu size bildirmek ve bu hizmet için yapmış olduğunuz ödemeyi size iade etmekle yükümlüdür.

4.10. Kayıtlı kullanıcı olarak site üzerinden satın alma yaptığınız siparişi, sipariş verme tarihinizden itibaren 5 gün içerisinde iptal edebilirsiniz. Hizmeti satın aldıktan sonra satın alma siparişinizi ve ödemenizi iptal edemez ve bu işlemi 5 gün içerisinde gerçekleştiremezseniz geri ödeme ve iade ile ilgili hiçbir talepte bulunamazsınız. Satın alma siparişinizi yukarıda belirtilen süre içerisinde iptal etmek isterseniz bize [email protected] adresinden e-posta göndererek ulaşabilirsiniz.

4.11. Kayıtlı kullanıcı, konsültasyon talebi ile bir hizmet satın aldığı zaman, Blueway, hizmet satımı sonrasında kullanıcıya bir “kod” gönderir. Kod, sadece sağlayıcı ile olacak olan görüşmenizin gerçekleşip gerçekleşmediğini denetlemek adına kullanılır. Size iletilen kodu, değiştiremez, satamaz, devredemez ve çoğaltamazsınız. Bunu yapmak için herhangi bir girişimde bulunduğunuz zaman Blueway tamamen kendi takdiri ile kodu iptal etme hakkına sahiptir. Kodu doğru kullanamamanız, kaybetmeniz veya şu an ön göremediğimiz bir durumda kalmanız konusunda Blueway hiçbir sorumluluk üstlenmez. 

4.12. Blueway, sadece kayıtlı kullanıcı ve ilgili hizmet sağlayıcısı arasında bir aracı olarak görev yapmaktadır. Yükümlülüklerimiz ön danışma kodu için ödemeleri işleme koymak ve satın alma onayını ve kodu size göndermekle sınırlıdır. Blueway hiçbir koşulda tedavi hizmetinin bedelini tamamen ya da kısmen almaz. Blueway’ın aldığı tutar sizin işinizi ve bilgi almanızı, bilgiye ulaşmanızı sağlayan aracılık hizmetidir. 

4.13.  İlgili hizmet sağlayıcısı tamamen sağlayıcı tarafından neden olunan ve / veya bunlardan kaynaklanan tüm kayıp, sorumluluk, zarar, maliyet, talep, yaralanma ve /veya hastalıklardan tek başına sorumlu olacaktır.

4.14.  Blueway, kullanıcı olarak gizliğinizi korumaya gayret gösterir. Gizlilik Sözleşmemizde de belirttiğimiz gibi Veri sorumlusu olarak, www.bluewayhealth.com platformunda çerezleri kullanıyoruz. Çerez, bir web sunucusu tarafından bir web tarayıcısına gönderilen bir metin dosyasıdır. Bu web sunucusunun web tarayıcısını tanımlamasını ve izlemesini sağlar. Çoğu web tarayıcı çerezleri kabul etmeyip reddetmenize izin verir.  Çerezler verileri izlememize, toplamımıza ve analiz etmemize yardımcı olur. Bu kullanıcılara daya iyi hizmet verebilmek ve siteyi iyileştirmek için yapılmaktadır. Bu durumda kullanıcı uyguladığımız çerez politikasını kabul etmiş sayılır.

4.15. Blueway veri toplama yöntemi olarak; genel müdürlük, müesseseler veya e-satış kanalları, IP adresi, coğrafi konum, tarayıcı türü, tavsiye kaynağı, ziyaret süresi ve görüntülenme sayısı, mobil uygulama kanalları ve çağrı merkezi (NetGsm) ve diğer haberleşme teknolojileri (Jivochat vb.)   gibi kanalları kullanır. Bu kanallar aracılığıyla kişisel verileriniz sözlü, yazılı veya elektronik ortamda rızalarının alınması ile toplanabilir, kaydedilebilir ve saklanabilir. Bu durumda kullanıcı uyguladığımız veri toplama politikasını kabul etmiş sayılır.

4.16. Blueway internet üzerinden gönderilen bilgilerin, olası bir müdahale, kaybedilme veya değişime tabi olacağı için tamamen güvence altına alınmasını garanti etmez ve internet üzerinden gönderilen herhangi bir bilgiden sorumlu değildir. Kayıtlı kullanıcılar web sitesini kullanarak sağladıkları herhangi bir bilgi için güvenlik riskini kabul eder.

Not: Web sitesi diğer web sitelerine doğrudan veya dolaylı olarak bağlantılar içermektedir. KVKK gereği organik bağımızın olmadığı bu 3. Kişiler ile de kişisel verilerinizin büyük bir hassasiyet ile korunması için her türlü önlemi olabildiğince alıyoruz fakat bunun için kesinlikle bir garanti vermiyoruz.  Bu durumda kişisel bilgilerinizin toplanması veya kullanılması da dâhil olmak üzere üçüncü taraf web sitelerinin veya bu tür site ve haberleşme operatörlerinin eylemlerinin gizlilik politikalarından biz sorumlu değiliz.

Not: Blueway çalışanları ve yönetimi, ortakları, hissedarları ve acentaları, Blueway ve temsilcileri dışındaki iletişim ve/veya maddi ya da sağlık hasarı nedeniyle sizin tarafınızdan sağlanan herhangi bir bilgi açık veya zımni hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu tür bir iletişim nedeniyle meydana gelen zararlardan, (Örneğin; doktor, hastane, klinik arasındaki alternatif iletişim araçları ile yapılmış doğrudan ve dolaylı kişisel iletişimden kaynaklanan sorunlar) Blueway ve temsilcileri sorumlu değildir. Bu tür iletişimlerde hangi bilgilerin sağlanabileceğini belirlemek sizin sorumluluğunuzdadır.

Not:  Site Google ve diğer çeviri hizmetleri içerebilir. Blueway bu çeviri hizmetleri dâhilinde çevirilerin hiçbir şekilde doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmez ve bundan doğacak hiçbir zararı kabul etmez.

5.  FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

5.1. İşbu Site’de yer alan ünvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları site işleteni ve sahibi firmaya veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu Site’nin ziyaret edilmesi veya bu Site’deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.

5.2. Site’de yer alan bilgiler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Site’nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

6. GİZLİ BİLGİ

6.1. Blueway, site üzerinden kullanıcıların ilettiği kişisel bilgileri 3. kişilere açıklamayacaktır. Bu kişisel bilgiler; kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, cep telefonu, e-posta adresi gibi Kullanıcı’yı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca ‘Gizli Bilgiler’ olarak anılacaktır.

6.2. Kullanıcı, sadece tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru vb. pazarlama faaliyetleri kapsamında kullanılması ile sınırlı olmak üzere, Site’nin sahibi olan firmanın kendisine ait iletişim, portföy durumu ve demografik bilgilerini iştirakleri ya da bağlı bulunduğu grup şirketleri ile paylaşmasına muvafakat ettiğini kabul ve beyan eder. Bu kişisel bilgiler firma bünyesinde müşteri profili belirlemek, müşteri profiline uygun promosyon ve kampanyalar sunmak ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecektir.

6.3. Gizli Bilgiler, resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilir, yasaların imkân tanıdığı ölçüde promosyon ve reklam amaçlı kullanılabilir ve satılabilir.

6.4. Garanti Vermeme: İŞBU SÖZLEŞME MADDESİ UYGULANABİLİR KANUNUN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE GEÇERLİ OLACAKTIR. FİRMA TARAFINDAN SUNULAN HİZMETLER "OLDUĞU GİBİ” VE "MÜMKÜN OLDUĞU” TEMELDE SUNULMAKTA VE PAZARLANABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA İHLAL ETMEME KONUSUNDA TÜM ZIMNİ GARANTİLER DE DÂHİL OLMAK ÜZERE HİZMETLER VEYA UYGULAMA İLE İLGİLİ OLARAK (BUNLARDA YER ALAN TÜM BİLGİLER DÂHİL) SARİH VEYA ZIMNİ, KANUNİ VEYA BAŞKA BİR NİTELİKTE HİÇBİR GARANTİDE BULUNMAMAKTADIR.

7. KAYIT VE GÜVENLİK 

Kullanıcı, doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde bu Sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve kullanıcı bilgilendirilmeksizin hesap kapatılabilecektir.

Kullanıcı, site ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden Firma sorumlu tutulamaz.

 

8. MÜCBİR SEBEP

Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (aşağıda birlikte "Mücbir Sebep” olarak anılacaktır.) dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Taraflar’ın işbu Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır.

9. SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLÜĞÜ VE UYGULANABİLİRLİK

İşbu sözleşme şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder.

Not:  Blueway, web sitesi aracılığı ile sunulan malzeme ve hizmetlerin Türkiye dışındaki ülkelerde kullanım için uygun olup olmadı ya da Avrupa Birliği’ndeki yasal veya düzenleyici gerekliliklere uyup uymadığı konusunda herhangi bir beyanda bulunmaz. Diğer ülkelerden bu siteye erişen kullanıcılar bunu kendi sorumluluğunda ve kendi inisiyatifinde yaparlar Blueway bu durumlara yönelik bir sorumluluk üstlenmez.

10. SÖZLEŞMEDE YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER

Blueway, dilediği zaman sitede sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.

11. TEBLİGAT

İşbu Sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, Blueway’in bilinen e-posta adresi ve kullanıcının üyelik formunda belirttiği e-posta adresi vasıtasıyla yapılacaktır. Kullanıcı, üye olurken belirttiği adresin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 gün içinde yazılı olarak diğer tarafa bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder.

12. DELİL SÖZLEŞMESİ

Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Taraflar’ın defter, kayıt ve belgeleri ile ve bilgisayar kayıtları ve faks kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder.

13. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde Eskişehir Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Not: Herhangi bir uyuşmazlık çözümü prosedürünün dili veya bu Web Sitesi Kullanım Koşulları ve Üyelik Sözleşmesi koşulları uyarınca Türkçe olacaktır. 

Health Services

Get information for health service that you will have

Show
Trip & Travel

Read blogs and traditional tastes that guide you for your trip!

Show
News & Blog

Read Recent News and Articles

Show
Doctors

Choose Your Doctor

Show
Hospitals

Choose Your Hospital

Show